"מעין" הקדמה ...
אני לא חושב שיש בעל או בעלת עסק שלא התלבטו באחת או יותר מהשאלות הבאות. ייתכן שהם כבר גיבשו לעצמם דעה בעניין, אבל אני בטוח שזה עלה בשלב כזה או אחר:
האם הנטוורקינג עדיין רלוונטי בצורתו הדיגיטלית (בזום למשל)? האם הוא אפקטיבי ויעיל בכלל כשכבר לא נפגשים פנים-אל-פנים בצורה פיזית? ובכלל, כמה זמן צריך להקדיש למפגשי "הריבועים" האלה? (שגם מתחילים לשעמם בשלב כלשהו – אבל זה כבר נושא לשיחה אחרת על הדרכים לגוון ולא ליפול לרוטינה החוזרת ונשנית).
ולשאלה הבסיסית – האם זה מכניס כסף?


חלקנו כן חווינו הקלה מסוימת עם המעבר לפורמט מפגשי הזום כי כולנו חווינו את התחושה הלא תמיד נעימה בבטן כשנכנסנו למפגש נטוורקינג ובו פרצופים לא מוכרים כשאנחנו יודעים שאנחנו צריכים לעשות רושם טוב על הסובבים, ולעתים זה היה די מלחיץ - ועכשיו אין ממש את הלחץ הזה.
אבל עיקרון הנטוורקינג לא נעלם מן העולם – הוא בסך הכול עבר לאון-ליין – הוא הפך, מצד אחד, לעדין יותר ותומך יותר, וזה נובע בראש ובראשונה מכך שכולנו הושפענו בצורה זו או אחרת מהקורונה. מצד שני, יש כאן כוח-על רב-עוצמה שאין ספק ששינה את עולם העבודה הנוכחי והעתידי שלנו.


בסדרת הפוסטים הבאה אתן כמה טיפים יעילים על מנת לשפר את הנצילות, האפקטיביות, שניתן להפיק ממפגשי נטוורקינג, ובכלל, לתת כמה רעיונות שישפרו את הנוכחות הנטוורקית בעידן הקורונה – נוכחות והתנהלות שקרוב לוודאי יישארו איתנו גם לאחר מציאת החיסון וחזרה למה שנוכל לקרוא לו שגרת חיים ושגרה עסקית.

ראשית, זה מתחיל בהבנה הבסיסית שדברים השתנו – ההתנהלות השתנתה – בין אם זה מתאים לנו או לא ... ככל שנתאים את הסביבה העסקית המיידית שלנו במהירות גדולה יותר, כך לא נישאר מאחור בעקבות ה-shift שחווינו בשנה האחרונה.
ברור לכולם גם שבזכות מפגשי האון-ליין אנחנו יכולים להגיע ולהיחשף בפני קהלים שלפני כן לא היה סיכוי שהיינו פוגשים – בעלי עסקים ממקומות מרוחקים או קבוצות שנפגשו בעבר, בתקופת טרום-הקורונה, בשעות שלא התאימו לנו מבחינת הלו"ז ועוד.

הטיפים הראשונים יעסקו יותר בצד הטכני של הנראות הפיזית שלנו בזום – הכול על מנת להיראות מקצועיים יותר וכמובן, כתולדה של זה, אפקטיביים יותר, והבאים לאחר מכן יעסקו בשיפור החשיפה שלנו בעולם הנטוורקינג שבאון-ליין.

טיפ 1: הנראות הפיזית שלכם
קרוב לוודאי שאנחנו מצטרפים למפגש הזום מהבית – מהסלון או מחדר השינה כי לא לכולנו יש משרד מסודר בבית. לכן ישנה חשיבות גבוהה לכך שנתלבש, נתגלח (כן, חוסר גילוח של בוקר נראה בזום), להתאפר, לענוד ענק יפה על הצוואר, להסתרק וכו'. הבנתם את הנקודה.
לנראות הפיזית בזום יש חשיבות גבוהה בדיוק כמו בכל מפגש פיזי. הקפידו על כך.
אפליקציית הזום מציעה כמה פיצ'רים שמשפרים אוטומטית את הנראות של הפנים ומטשטשים קמטים וכו'. ליחצו בהגדרות על Touch Up My Appearance וזה כמעט כמו לשים מייקאפ – מצוין לגברים שבינינו...


טיפ 2: הכינו וסדרו את הרקע מאחוריכם
אם יש לכם רקע קבוע שהגדרתם תחת Virtual Background אז מצוין. אני ממליץ לא לבחור ברקעים הג'נריים שזום מספקת. תשקיעו קצת ותכינו רקע מתאים עם הלוגו שלכם ומס' הטלפון.
טיפ קטן נוסף: מקמו את הלוגו ו/או מס' הטלפון כך שאתם לא תסתירו אותם. כבר ראיתי בעלי עסקים שמיקמו את הפרטים החשובים האלה ממש מאחוריהם ולא ניתן היה לקרוא אותם.
אפשרי לצלם את המשרד שלכם או תמונה יפה של הבית – חשוב בכל מקרה שזו תהיה תמונה ייצוגית. לצערי כבר ראיתי כאלה שבחוסר רגישות שמו בכל זאת תמונה של הסלון שלהם עם כל הבאלגן שיש להם. זה מיד נותן תחושה שאותו בעל עסק הוא עסק קטן ובעיקר לא מצליח. (אם כבר בלאגן, אז לצלם "בלאגן יפה" כמו במקרה של בעל חנות ספרים משומשים שהופיע עם רקע מהחנות של עשרות אלפי ספרים על מדפים על גבי מדפים עמוסים. זה יצר את האפקט המתאים – של חנות ותיקה שניתן למצוא בה הכול).
אם החלטתם לא לבחור רקע קבוע אז דאגו שהרקע יהיה ייצוגי – ולא כאילו ברחתם לפינה שקטה בחדר של הילדים עם הארון והציורים שלהם ברקע ועם כל הבלאגן שנדחף מעל הארונות. זהו חוסר מקצועיות, גרידא.
המלצה: בידקו את זווית הצילום. מקמו את המצלמה של המחשב כך שאתם והרקע תיראו מקצועיים ולא "שכונה".

מומלץ להתחבר לזום "על ריק" ולבדוק מבעוד מועד מה רואים מאחור. לפי זה שפרו עמדות ורקע.


טיפ 3: התחברו כמה דקות לפני המפגש ולא ברגע האחרון
מעבר לזה שזה לא מכובד כלפי המשתתפים האחרים להופיע ברגע האחרון, ומעבר לזה שכל הרעיון של נטוורקינג הוא המינגלינג לפני ואחרי, חשוב להתחבר לפחות 5 דקות לפני המפגש כדי לעשות בדיקת מערכות – לוודא שהמיקרופון מחובר ועובד, שהמצלמה מכוונת נכון ושבכלל אין באגים. אם אתם מתכוונים לשתף קובץ או סרטון בזמן המפגש, תוודאו שאכן זה עובד ושאין בעיות לא צפויות.

טיפים נוספים יתפרסמו בפוסטים הבאים.

פנה עכשיו וקבל הצעת מחיר מיידית
אנא הזן שם
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
אנא הזן מספר טלפון כולל קידמת
Invalid Input
צרף קובץ להצעת מחיר מהירה
פנה עכשיו וקבל הצעת מחיר מיידית
אנא הזן שם
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
אנא הזן מספר טלפון כולל קידמת
Invalid Input
צרף קובץ להצעת מחיר מהירה

בין לקוחותינו

שיכון ובינוי – ויקיפדיה מועצה לשימור אתרי מורשת בישראל - Home | FacebookHollandia - הולנדיה - Posts | Facebookקובי יוסף מונה לסמנכ"ל הטכנולוגיות של דיזנהאוז - אנשים ומחשבים ...
מוקד אמון      קצא"א | חברת קו צינור אירופה אסיה בע"מ  חברת מיולר מוצרי מים האמריקאית מודיעה על השלמת רכישת קראוס תעשיות ...
    מפת התמצאות בסורוקה   הסתדרות לאומית | יש מי שדואג לך  בנק לאומי לישראל בע"מ | טוליפמן 7 - סניף 678 - בנקים
     
ווינקלר  QAN Member | Qualcomm  תמונה יכולה לכלול: ‏טקסט שאומר '‏טויטופלסט הבנייה לתחום ופתרונות אוויר למיזוג אביזרים ושיווק ייצור‏'‏
חתימה דיגיטלית- לקוח נוברטיס | קומסיין "גורם מאשר"  Dun's 100 - קבוצת תדהר
APM | גיקטייםDun's 100 - הרצוג פוקס נאמן

לקוחות מספרים

10%
הנחה
על כל סוגי התרגומים
לפונים דרך האתר
1-800-10-1948

צרו איתנו קשר

בר תרגומים - תרגום מקצועי

mail icncontact@BRtranslations.com

          ת"ד 25125 תל אביב 6125002

phone icn077-3350322 / 0545389780

fax icn03-5426737

פנה עכשיו וקבל הצעת מחיר מיידית
אנא הזן שם
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
אנא הזן מספר טלפון כולל קידמת
Invalid Input
צרף קובץ להצעת מחיר מהירה